Kolpingova rodina Kunštát byla založena 6.9.1993 a v současnosti má 90 členů. Hlavní aktivity Kolpingovy rodiny jsou využití volného času dětí a mládeže (kroužky, letní tábory),  kulturní a společenské vyžití členů a občanů kunštátského regionu.

Letní tábory 2019

Tábor pro starší děti

Letošní tábor pro starší děti se odehrával v Mrákotíně. 26 dětí nejenom z kunštátské farnosti se vydalo po stopách společenstva Prstenu, aby jej zničili v Hoře osudu a zachránili tak Středozem. Děti i vedoucí si celý tábor užili a v průběhu se dobře bavili. I přes několik úrazů vše nakonec dobře dopadlo a všichni se ve zdraví a obohaceni o nové zážitky vrátili domů.

Vojtěch Pavlů

Tábor pro mladší děti

Letošní tábor se nesl v duchu Školy čar a kouzel. Tábor byl jedním slovem famózní. Děti byly rozděleny do čtyř kolejí podle barev. Největším zážitkem bylo, když se děti musely při dlouhé noční hře vydat zachránit hlavní postavu Brumbála a odnést ho zraněného zpátky do tábora, kde byl vyléčen. Bodování celotáborové hry bylo napjaté do posledních chvil, ale po dlouhém boji zvítězila skupinka zelených. Až na jeden den vyšlo počasí na výbornou a všichni si tábor opravdu užili.

Vít Suchomel