Kolpingova rodina Kunštát byla založena 6.9.1993 a v současnosti má 90 členů. Hlavní aktivity Kolpingovy rodiny jsou využití volného času dětí a mládeže (kroužky, letní tábory),  kulturní a společenské vyžití členů a občanů kunštátského regionu.

Adventní putování na Kulíšek

Předposlední prosincovou sobotu uspořádalo předsednictvo Kolpingovy rodiny v Kunštátě výšlap na místní nejvyšší vrchol Kulíšek.

Začátek putovaní byl o půl deváté na náměstí v Kunštátě, pochodu se mimo členů předsednictva zúčastnilo i několik členů z farností Kunštát a Sebranice včetně jednoho kojence a dvou psů.

Počasí se neslo v předvánočním duchu a cestou jsme tak mohli pozorovat zasněženou krajinu, vyhnuli jsme se tak přeplněným nákupním centrům a také jsme se mohli duchovně ztišit a připravit na radostné vánoční svátky.

Cíle výpravy jsme dosáhli něco málo před dvanáctou hodinou, chvíli jsme zde rozjímali o otci Kubíčkovi, který měl tento vrchol rád a často na něj chodíval. Je zde také nástěnka, která vysvětluje historii místa.

Naše putovaní jsme zakončili v jednu hodinu na náměstí v Kunštátě s dobrým pocitem, že jsme se připravili na nadcházející svátky, a také že jsme ušli poctivých 15 kilometrů a strávili tak příjemný čas ve společnosti přátel.

 

Roman Stejskal

 

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat